Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
Kraj | Ukraina |
Transport | autokar |
Wyjazd z | Warszawa |
Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
Wycieczka na Ukrainę proponowanym szlakiem to wyprawa do korzeni Polski - do kwintesencji Kresów. Wyprawa do miejsc wymazywanych z naszej pamięci przez powojenne dziesięciolecia. To tam łatwiej jest nam pamiętać o naszych wieszczach opisujących piękno tych ziem, o pisarzach, hetmanach, królach, przywódcach politycznych, ale i o zwykłych ludziach – naszych przodkach.
LVIV prognoza pogody na najbliższy tydzień CHOCIM prognoza pogody na najbliższy tydzieńDZIEŃ 1: WARSZAWA – LWÓW
WARSZAWA, wyjazd o godz. 07.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) MOP Markuszów Południe przed LUBLINEM, wyjazd ok. godz. 10.00 – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km
DZIEŃ 2: LWÓW
LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem polskojęzycznym: katedra greko-katolicka (św. Jura), rynek z ratuszem i Kamienicą Królewską, katedra ormiańska, łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew wołoska, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, budynek opery, Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3: LWÓW – IWANO-FRANKIWSK (STANISŁAWÓW)
LWÓW, po śniadaniu – ŚWIRZ, zamek Świrskich z XVI wieku, własność Bora Komorowskiego do 1939 r. – Rohatyn – HALICZ, ruiny twierdzy stolicy Księstwa Halickiego, na wzgórzu ponad Dniestrem – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zwiedzanie centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 4: IWANO-FRANKIWSK – KOŁOMYJA – ZALESZCZYKI - KAMIENIEC PODOLSKI
IWANO-FRANKIWSK (STANISŁAWÓW), po śniadaniu wyjazd - KOŁOMYJA, zwiedzanie centrum miasta – HORODENKA, kościół projektu Bernarda Meretyna – CZERWONOGRÓD (obecnie Nyrkiw), ruiny zamku w niecce doliny Dżurynu – ZALESZCZYKI, przejazd niegdyś granicznym mostem na Dniestrze – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 240 km.
DZIEŃ 5: KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – KAMIENIEC- PODOLSKI
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu – OKOPY ŚW. TRÓJCY, forteca zbudowana w czasach, gdy Podole należało do Turcji – CHOCIM, zamek nad Dniestrem i pola dwóch wielkich XVII w. bitew – KAMIENIEC PODOLSKI, zwiedzanie: twierdza z XIV w., miasto na „wyspie”, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km.
DZIEŃ 6: KAMIENIEC PODOLSKI – KRZEMIENIEC
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu wyjazd – SKAŁA PODOLSKA, ruiny zamku i dworu – JAZŁOWIEC, ruiny zamku, pałac – siedziba zakonu Niepokalanek – Buczacz – TREMBOWLA, twierdza z czasów Kazimierza Wielkiego - Tarnopol – ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu, m.in. Jaremy Wiśniowieckiego, ojca króla – KRZEMIENIEC, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 260 km.
DZIEŃ 7: KRZEMIENIEC - LWÓW
KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: Muzeum Juliusza Słowackiego, Liceum Krzemienieckie – POCZAJÓW, ławra prawosławna – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – OLESKO, zamek – miejsce urodzin Jana Sobieskiego – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 190 km.
DZIEŃ 8: LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA
LWÓW, po śniadaniu wyjazd – ŻÓŁKIEW, zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 400 km.
INFORMACJE DODATKOWE:
WARTO WIEDZIEĆ:
Waluta
Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można kupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać na granicy lub we Lwowie. Na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.
Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok, woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.
WAŻNE INFORMACJE:
© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.