Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
Kraj | Rosja |
Transport | bus/autokar |
Wyjazd z | Gdańska, możliwość dojazdu z Warszawy i innych miast |
Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
1. DZIEŃ: (WARSZAWA) – GDAŃSK – KALININGRAD
O 13:30 wyjazd z dworca kolejowego w GDAŃSKU. Przejazd busem. Przyjazd około 17:30. Zakwaterowanie w hotelu. Trasa ok. 190 km.
Wieczorna wycieczka objazdowa po mieście. Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna - obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
W latach 1945-1991 port Kaliningradu był jedynym nadbałtyckim portem należącym do ZSRR niezamarzający zimą. Z tego właśnie powodu był on jednym z najważniejszych portów pozostających w dyspozycji Wojennej Floty Bałtyckiej ZSRR. Dziś 6,5 kilometra nabrzeży służy głównie celom obsługi handlu morskiego. Jedno z nich zostało jednak zamienione w piękny bulwar, na którym zlokalizowano Muzeum Światowego Oceanu – odwiedzimy je ostatniego dnia wycieczki.
Na Państwa życzenie możemy zająć się kupnem biletu kolejowego do Gdańska. Program wyjazdu zostawia Państwu możliwość wyboru dowolnego rodzaju i klasy pociągu.
Dobrym uzupełnieniem wizyty w Kaliningradzie będzie zwiedzanie Gdańska. Istnieje możliwość przyjazdu porannym pociągiem i wzięcia udziału w zwiedzaniu Gdańska. Koszt zwiedzania wynosi 40 zł/os. Zwiedzanie zostanie zorganizowane przy zgłoszeniu minimum 10 osób.
2. DZIEŃ: JANTARNYJ - SWIETŁOGORSK
Po śniadaniu wycieczka do miejscowości JANTARNYJ. To osiedle typu miejskiego, gdzie prowadzi się przemysłowe wydobycie bursztynu. Twierdzi się, że jest tu skoncentrowane 95% jego światowych zasobów. Zwiedzanie kopalni odkrywkowej bursztynu: wizyta na platformie widokowej i w centrum wystawowym przy kopalni.
Spacer po mieście – wizyta w cerkwi ikony Matki Bożej Kańskiej, główny plac miasteczka.
Fakultatywnie warsztaty wytwarzania ozdób i biżuterii z bursztynu. Obiad w miejskiej restauracji.
Przejazd do SWIETŁOGORSKA. Piesza wycieczka po kurorcie. Przejdziemy się nadmorską promenadą, obejrzymy wieżę ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska, pospacerujemy wśród zabytkowych niemieckich domów, które zachowały się w doskonałym stanie i po prostu będziemy oddychać leczniczym bałtyckim powietrzem, napełnionym aromatem iglastych drzew i morza.
Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
3. DZIEŃ: KALININGRAD
Po śniadaniu czas wolny. Fakultatywnie wizyta w kaliningradzkim muzeum bursztynu.
Wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ - wąski pas lądu, oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego.
Zwiedzimy stację obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wespniemy się na taras widokowy jednej z wydm, by posłuchać dźwięków słynnych "śpiewających piasków".
Na koniec wizyta w sklepie rybnym i obiad przygotowany ze świeżo złowionych ryb.
Powrót do KALININGRADU, przejazd do hotelu. Nocleg.
4. DZIEŃ: KALININGRAD – GDAŃSK – (WARSZAWA)
KALININGRAD Śniadanie. Wizyta w Muzeum Światowego Oceanu mieszczącego się na zacumowanej w Kaliningradzie łodzi podwodnej. Transfer busem do Gdańska. Przyjazd przed godziną 18:00.
Podobnie jak w pierwszym dniu wycieczki, na państwa życzenie możemy kupić bilet kolejowy do Warszawy lub innego miasta.
WARTO WIEDZIEĆ:
Waluta
Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty dokonywana jest w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.
Płatność kartą
W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane).
Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
Brak wpisów