Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
Kraj | Białoruś, Rosja |
Transport | autokar |
Wyjazd z | Warszawa |
Termin: - | 1 dni | Cena: 0 PLN |
1. dzień: WARSZAWA – SIEDLCE – BIAŁA PODLASKA – BRZEŚĆ – MIŃSK .
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich)
SIEDLCE, wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przy McDonald's (ul. Siedlecka 4A, Nowe Iganie)
BIAŁA PODLASKA, wyjazd o godz. 09.30 z parkingu przy hotelu „Dukat” (ul. Warszawska 129)
TERESPOL, granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu)
BRZEŚĆ, zwiedzanie twierdzy brzeskiej, krótki objazd miasta. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) – MIŃSK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 580 km.
2. dzień: MIŃSK – KATYŃ – GNIEZDOWO – SMOLEŃSK .
MIŃSK, po śniadaniu wyjazd – granica białorusko-rosyjska – KATYŃ, pobyt na Polskim Cmentarzu Wojennym, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – GNIEZDOWO, stacja kolejowa na którą w 1940 r. przywożono pociągami Polaków i dalej zawożono ciężarówkami więziennymi na miejsce straceń – SMOLEŃSK, przyjazd na miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego z 10.04.2010 roku. Następnie autokarowy objazd miasta z możliwością obejrzenia imponujących pozostałości średniowiecznej twierdzy, soboru Piotra i Pawła z XII w. oraz soboru Uspienskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 380 km.
3. dzień: SMOLEŃSK – MOSKWA .
SMOLEŃSK, po śniadaniu wyjazd – MOSKWA, autokarowa wycieczka objazdowa: plac Czerwony, sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Wierchnije Targowyje Riady – Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami oraz / lub słynnym Arbatem. Nocleg. Trasa ok. 400 km.
4. dzień: MOSKWA – TWER .
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzania miasta z przewodnikiem: Kreml z soborami, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł), Plac Czerwony, cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz) – TWER (w latach 1931-1990 miasto Kalinin), autokarowy objazd miasta oraz spacer ul. Sowiecką, gdzie wiosną 1940 roku w piwnicy siedziby NKWD, mieszczącej się przy ul. Sowieckiej 6 wykonywano egzekucje na polskich jeńcach więzionych w obozie w Ostaszkowie i pogrzebanych po zamordowaniu w masowych mogiłach nieopodal miejscowości Miednoje.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.
5. dzień: TWER – MIEDNOJE – OSTASZKÓW - WITEBSK .
TWER, po śniadaniu – MIEDNOJE, Polski Cmentarz Wojenny otwarty 2 września 2000 r., złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – OSTASZKÓW, zwiedzanie prawosławnego monastyru Niłowa Pustyń na jednej z wysp na jeziorze Seliger, gdzie w pomieszczeniach poklasztornych mieścił się obóz polskich jeńców – oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy służb mundurowych – pograniczników, policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej, pracowników sądownictwa, urzędników państwowych – granica rosyjsko-białoruska – WITEBSK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 640 km.
6. dzień: WITEBSK – KUROPATY – MIŃSK .
WITEBSK, po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in.: dom Chagalla, Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Ratusz Miejski, Pałac Gubernatora – KUROPATY, uroczysko na obrzeżach Mińska, miejsce masowych grobów ofiar sowieckiej represji i stracenia wielu tysięcy Polaków i Białorusinów – MIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 320 km.
7. dzień: MIŃSK – BEREZA KARTUSKA – BRZEŚĆ – BIAŁA PODLASKA – SIEDLCE – WARSZAWA .
MIŃSK, po śniadaniu wyjazd – BEREZA KARTUSKA, ruiny klasztoru Kartuzów i byłe "więzienie polskie"– BRZEŚĆ, czas wolny na obiad (we własnym zakresie) oraz zakupy pamiątek w lokalnym supermarkecie – granica państwa (cofamy zegarki o 1 godzinę) – BIAŁA PODLASKA – SIEDLCE, powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 580 km.
INFORMACJE DODATKOWE:
WARTO WIEDZIEĆ:
Waluta
Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Brześciu. W Rosji obowiązującą walutą są ruble rosyjskie (RUB). Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
Płatność kartą
Na Białorusi i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.
WAŻNE INFORMACJE: :
Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.
Brak wpisów