Termin: 2020-04-29 - 2020-05-03 | 5 dni |
Cena: |
Kraj | Białoruś |
Transport | autokar |
Wyjazd z | Warszawa |
Termin: 2020-04-29 - 2020-05-03 | 5 dni |
Cena: |
DZIEŃ 1: WARSZAWA – BOHATYROWICZE – GRODNO
WARSZAWA, wyjazd o godz. 07.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – GRODNO, czas wolny na obiad (we własnym zakresie) – BOHATYROWICZE, grób Jana i Cecylii, zakwaterowanie w hotelu w Grodnie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 360 km.
DZIEŃ 2: GRODNO – ŚWIACK – PUSZCZA AUGUSTOWSKA – GRODNO
GRODNO, śniadanie, zwiedzanie miasta: kościoły, stary i nowy zamek, cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem, dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz z miejscem jej pochówku. Obiad. ŚWIACK, miejscowość położona ok. 8 km od Kanału Augustowskiego: zespół pałacowo-parkowy - zabytek architektury XVIII wieku, zbudowany na zlecenie magnatów Wielkiego Księstwa Litewskiego. Obiekt jest w trakcie rekonstrukcji (zobaczymy go z zewnątrz). Przejazd do PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ, jednego z największych lasów iglastych Białorusi, który ma unikalny naturalny kompleks rzadkich gatunków roślin i zwierząt, śluzy kanału Augustowskiego (Nemnowo – Dąbrówka), rejs statkiem po kanale. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 80 km.
Fakultatywnie:
Uroczysta kolacja z menu w białoruskim stylu i występem zespołu ludowego – ok. 25 euro/ os.
DZIEŃ 3: GRODNO – STARE WASILISZKI – MUROWANKA – NOWOGRÓDEK – LUBCZ – LIDA
GRODNO, śniadanie – STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena – MUROWANKA, obronna gotycka cerkiew – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich – LUBCZ, zamek – LIDA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 290 km.
DZIEŃ 4: LIDA – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE – MIR – BRZOZÓWKA - LIDA
LIDA, śniadanie – JEZIORO ŚWITEŹ, spacer brzegiem sławionego przez Mickiewicza jeziora – ZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – MIR, zwiedzanie: zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO – BRZOZÓWKA, sklep firmowy przy niegdyś polskiej hucie szkła – LIDA, zamek Giedymina (z zewnątrz), kościół, zwiedzanie browaru oraz degustacja kwasu chlebowego i piwa. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.
DZIEŃ 5: LIDA – WARSZAWA
LIDA, po śniadaniu wyjazd – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 390 km.
WARTO WIEDZIEĆ:
Waluta
Obowiązującą waluta na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Grodnie. na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.
Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.
WAŻNE INFORMACJE:
© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.
Brak wpisów