Termin: 2025-04-28 - 2025-05-06 | 9 dni | Cena: 6815 PLN | |
Termin: 2025-08-22 - 2025-08-30 | 9 dni | Cena: 6815 PLN |
Kraj | Rumunia |
Transport | autokar |
Wyjazd z | Warszawy |
Termin: 2025-04-28 - 2025-05-06 | 9 dni | Cena: 6815 PLN | |
Termin: 2025-08-22 - 2025-08-30 | 9 dni | Cena: 6815 PLN |
1. DZIEŃ: WARSZAWA – ORADEA
Rano wyjazd z Warszawy, przejazd do Rumunii. Obiad po drodze we własnym zakresie. Przyjazd do Oradei. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 795 km
2. DZIEŃ: ORADEA - KLUŻ NAPOKA
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w ORADEI, spacer po urokliwym mieście słynącym z architektury i uzdrowisk termalnych. Następnie przejazd i zwiedzanie miasta KLUŻ NAPOKA, stolicy Transylwanii, m.in. dom urodzenia króla węgierskiego Mateia Corvina, kościół św. Michała, ulica Luster, katedra prawosławna, teatr narodowy, mury obronne z basztą. Nocleg w hotelu.
Przejazd ok. 170 km
3. DZIEŃ: CLUJ NAPOCA – TURDA – WINNICA LA SALINA - ALBA CAROLINA - SYBIN
Śniadanie. Przejazd do TURDY, do kopalnie soli.
Trasa zwiedzania wiedzie przez setki metrów, przez pomieszczenia, z których jedna ma 118 m wysokości, a na jej dnie znajduje się jeziorko.
Następnie wizyta w winnicy „La Salina” znajdującej się niedaleko solnej kopalni, na wzgórzu Durgau; jest to obszar o wielowiekowej tradycji uprawy winorośli, sięgającej czasów rzymskich, kiedy dzisiejsza Turda nazywała się Potaissa.
Przejazd do ALBA CAROLINA, największej fortecy w Rumunii, otoczonej 12-metrowymi murami, zbudowanej w kształcie gwiazdy.
Przejazd i zwiedzanie SYBINA (rum. Sibiu) - spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charaktery stycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Sibinie.
Przejazd ok. 180 km
4. DZIEŃ: SYBIN – BRAN - BRASZÓW
Śniadanie. Przejazd do BRAN i zwiedzanie Białego Zamku, słynnego jako zamek Draculi, mimo iż z historyczną postacią Vlada Palovnika ma on niewiele wspólnego. Zwiedzanie BRASZOWA (rum. Brașov), m.in: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarna i Biała Wieża, Brama Schei. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Braszowie.
Przejazd ok. 180 km
5. DZIEŃ: BRASZOW – WULKANY BŁOTNE – DOBRUDŻA / WINNICA – TULCZA / DELTA DUNAJU
Śniadanie. Przejazd do Geoparku BUZAU (UNESCO), gdzie można podziwiać unikalne formacje geologiczne. Zajmuje powierzchnię ok. 7000 km kw i są tu prawdziwe cuda natury: góry wulkaniczne, źródła termalne, głębokie wąwozy, malownicze wodospady, a także wulkany błotne, czyli zbiory małych stożków, które wyrzucają z siebie błoto tworząc księżycowy krajobraz. W Parku tym występuje także słynne zjawisko „Living Fire”, gdzie płomienie wyłaniają się ze szczelin ziemi i tworzą… nieziemski spektakl. Przejazd do winnicy Macin i degustacja jednego z najlepszych win rumuńskich, w pięknym wiejskim otoczeniu, ze wzgórzami dookoła. Można tu odpocząć lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po posiadłości ze zwiedzaniem winnicy, piwnic, z poznaniem procesu produkcji wina, od selekcji winogron, przez fermentację po rozlewanie do butelek. Wieczorem przyjazd do TULCZY w Delcie Dunaju, rejs do wsi Mila 23. Kolacja i nocleg.
Przejazd ok. 440 km
6. DZIEŃ: DELTA DUNAJU
Śniadanie. Odwiedziny wioski LETEA z licznymi tradycyjnymi zabudowaniami z drewna i gliny, krytymi strzechą i pomalowanymi na żywe kolory błękitu i zieleni. Stąd wycieczka po pobliskim, najbardziej na północ wysuniętym subtropikalnym lesie w Europie. Na słonych piaskach rośnie tu las dębowy, liany i subtropikalna roślinność niespotykana w innych regionach Rumunii. Żyją tu dzikie konie, a historię o ich obecności opowie przewodnik. Po powrocie krótki spacer po wiosce. Kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ: DELTA DUNAJU – WINNICA AVERESTI - JASSY
Śniadanie. Przejazd do miasta Jassy. Po drodze wizyta i degustacja wina w centrum winiarskim Averesti. Zwiedzanie miasta JASSY, dawnej stolicy Mołdawii. Jednym z najbardziej imponujących zabytków jest Pałac Kultury, neogotycki budynek, gdzie znajdują się liczne muzea i galerie. Pałac otoczony jest rozległym parkiem, gdzie można pospacerować i podziwiać piękne krajobrazy. Następnie Klasztor Trzech Hierarchów z XVII wieku z muzeum historycznym tego obszaru. Kolacja i nocleg.
Przejazd ok. 310 km
8. DZIEŃ: JASSY – BUKOWINA / MALOWANE KLASZTORY – VARVARA
Śniadanie. Przejazd do BUKOWINY, regionu Rumunii słynącego z malowanych klasztorów. Zwiedzanie klasztoru VORONET, wybudowanego przez Stefana Wielkiego (jednego z najwybitniejszych władców Mołdawii) i później pokrytego malowidłami. Jedno z tych malowideł – scena sądu ostatecznego, jest bardzo znane i ściąga do tego miejsca co roku rzesze pielgrzymów oraz turystów. Często nazywana jest „Kaplicą Sykstyńską Wschodu”, jej freski maja unikalny odcień błękitu i artyści mają duży problem z jego odtworzeniem, tzw „Voronet Blue”. Zwiedzanie malowanego klasztoru MOLDOVITA – okazja, by zobaczyć, jak zmieniał się styl budowy klasztorów wraz z upływem czasu. Zbudowany został przez Petru Raresa jako ochrona przed muzułmańskimi najeźdźcami. Łączy styl bizantyjski i gotycki. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne ściany pokryte są malowidłami ściennymi przedstawiającymi epizody biblijne zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Kolacja i nocleg w miejscowości VARVARA w Bukowinie.
Przejazd ok. 230 km
9. DZIEŃ: VARVARA – WARSZAWA
Śniadanie. Pożegnanie z przewodnikiem. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Warszawy.
Przejazd ok. 860 km
zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami
transport
transfer wodny z Tulczy do Mila 23 i podczas wycieczki w Delcie Dunaju
wyżywienie zgodnie z programem: 8 x śniadanie, 8 x kolacja, 3 x degustacja wina w winnicach wg programu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
pilota z Polski
opiekę przewodnika lokalnego anglojęzycznego na całej trasie w Rumunii, dodatkowego przewodnika w Delcie Dunaju
ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
opłaty drogowe, parkingi
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN
Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN
Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
VAT
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1720 PLN
Istnieje możliwość realizacji programu, także w mniejszych grupach, w opcji 10 dni samolotem z bezpośrednim przelotem na trasie Warszawa - Oradea - Warszawa; szczegóły programu i cen w naszym biurze.
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1750 zł
Uwaga: biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie